GOMAR

Sp. z o.o.

Prezydent Andrzej Duda gościł w Gomar Pińczów

18 czerwca 2021 roku prezydent Polski Andrzej Duda gościł w Pińczowie. Po godzinie 11 odwiedził Gomar Pińczów. Wraz z Właścicielem Michałem Górniakiem, Prezesem Zarządu Tomaszem Karbowniczkiem oraz kadrą menadżerską zwiedził zakład.

Następnie przed firmą odbyło sie krótkie spotkanie z dziennikarzami.

Kupujmy produkty polskie. Są bardzo wysokiej jakości, nasi rolnicy produkują świetną żywność, zbierają plony, zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, trzeba wspierać w związku z tym polskich rolników. Proszę o kupowanie polskiej żywności ? apelował Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że produkt polski łatwo rozpoznać m.in. po kodzie kreskowym na opakowaniu. ? Ten kod kreskowy, jeżeli ma początek 590 (…) to oznacza, że został on wyprodukowany w Polsce ? powiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył, że opowiada się też za wprowadzeniem regulacji zobowiązującej duże sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferowanych przez nie produktów pochodził z rynku lokalnego. Jest także zwolennikiem tego, by na paragonie fiskalnym było oznaczone, który z zakupionych produktów jest wyprodukowany w Polsce.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.